Pomoc drogowa Sosnowiec

Przez Sosnowiec biegnie kilka kluczowych dróg, min. DK94, S1, DK79 oraz S86. Ciągłe remonty oraz średniej jakości wykonanie oznaczeń drogowych czy fatalny stan nawierzchni niektórych odcinków powoduje, że w tym regionie dosyć często dochodzi do wypadków drogowych oraz mniejszych stłuczek. Pomoc Drogowa w Sosnowcu ma sporo pracy, zwłaszcza przy intesnywnych opadach deszczu czy pojawiającej się w okresie jesienno-zimowym gołoledzi.

Miałem wypadek w Sosnowcu, co zrobić?

Kiedy nasz pojazd uczestniczył w kolizji drogowej bądź wypadku i nie nadaje się do dalszej jazdy, w pierwszej kolejności należy go odpowiednio zabezpieczyć, a następnie wezwać pomoc drogową. Najważniejsze, to upewnić się, czy nasz pojazd nie stanowi zagrożenia, a także to, czy jest dobrze widoczny oraz odpowiednio oznakowany (włączenie świateł awaryjnych, oraz ustawienie trójkąta ostrzegawczego).

W terenie zabudowanym trójkąt powinien znajdować się w odległości ok. 1 m za pojazdem, poza obszarem zabudowanym odległość powinna wynosić od 30-50 m za pojazdem, natomiast na autostradzie jest to 100 m. Gdy już upewnisz się, że miejsce zdarzenia zostało odpowiednio zabezpieczone zadzwoń pod nr 513 992 404. Ustalimy wszystkie szczegóły i spokojnie możesz oczekiwać na lawetę. Nasze pojazdy w dość krótkim czasie pojawiają się na miejscu zdarzenia, pomożemy uruchomić Twój pojazd, a jeśli to okaże się niemożliwe – odstawimy go do wskazanego przez Ciebie warsztatu samochodowego.

W przypadku kolizji drogowej oferujemy samochód zastępczy, opłacony z OC sprawcy kolizji/wypadku. Działamy przez cała dobę na terenie całego Sosnowca oraz Mysłowic.